telefonszám tudakozó

Ki hívott engem? Így lehet azonosítani az ismeretlen telefonszámokat!

Szinte mindenkivel megesik, hogy ismeretlen szám kereste, és ezt más sokan gyanúsnak is tartják. Szerencsére ma már van arra mód, hogy kiderítsük, ki is keresett minket, fontos volt-e a hívás, vagy épp csalók próbálkoztak, netán telemarketingesek.

A Ki hívott engem? kérdést gyakran tesszük fel magunknak, ugyanis egyre többször hívnak minket ismeretlen telefonszámon. Persze megeshet, hogy fontos a hívás, mert olyan keres, akinek ugyan a számát nem ismerjük, de céges vagy hivatalos hívásról van szó. Ugyanakkor egyre inkább szkeptikusak vagyunk az ismeretlen számokkal szemben, mert már gyanítjuk, hogy telemarketingesekről vagy csalóról van szó. A telemarketingesek persze nem okoznak nagy gondot, bár közöttük is akadnak erőszakosabbak, akik mindenképp rá akarnak venni minket a vásárlásra, de a csalók azok, akik egyre rafináltabb módszereket vetnek be, hogy kicsaljanak tőlünk valamit: adatot vagy pénzt.

Szerencsére számos mód van már arra, hogy azonosítani tudjuk az ismeretlen hívókat. Lássuk, melyek ezek a módszerek, és van-e olyan eset, amikor sajnos nem járunk majd sikerrel a hívó kilétének felfedésében.

Online adatbázis és telefonszolgáltatói tudakozó

Nos, ahhoz, hogy kiderítsük ki hívott minket, először érdemes az online adatbázisokat igénybe venni. Ezek jellemzően ingyenesek, és könnyen használhatóak. A telefonszám kereső weboldalakból több is van fent az online térben, és nagyon nagy segítséget jelenthetnek, ha ismeretlen számokat akarunk azonosítani. A telefonszam-tudakozo.hu is egy ilyen oldal, mely biztosít számunkra egy keresőt, de a legutóbbi kereséseket és legfrissebb hozzászólásokat is megnézhetjük, melyek szintén segíthetnek az adott szám azonosításában.

Amennyiben itt nem járunk sikerrel, érdemes a telefonszolgáltatók tudakozóival is tenni egy próbát. Azt persze nem árt tudni, hogy ők csak akkor adnak ki adatokat, ha azok egyrészt nyilvánosak, másrészt gyanús számról vagy zaklatásról van szó, tehát komoly indokkal érdemes csak őket felkeresni. Jellemzően ők meg szokták tudni mondani, hogy ki is keresett minket. Amennyiben zaklatásról, vagy valóban gyanús hívásról van szó, akkor a rendőrségre is elmehetünk.

Van olyan eset, hogy nem derül ki, ki hívott minket?

Az esetek nagy százalékában az online adatbázis vagy a telefonszolgáltató ügyfélszolgálata segít kideríteni a hívó kilétét, ugyanakkor vannak olyan esetek, amikor erre nincs mód. Egyrészt, ha a hívó számát ki sem írja a telefonunk, ilyenkor ugyebár nincs mit azonosítani. A másik eset, ha az adott telefonszám nem szerepel semmilyen adatbázisban sem, mert le van tiltva. Ilyenkor, mivel nem nyilvános a hívó kiléte, nem lehet kideríteni, hogy ki is ő pontosan. Ugyanakkor érdemes az ilyen számokat blokkolni, letiltani, mert valószínű, hogy úgysem akarunk beszélni a hívóval.

Vannak már egyébként hívásblokkoló appok, amelyeket a telefonunkra letöltve nemcsak a bejövő hívásokat tudjuk azonosítani, hanem az applikáció adatbázisa szerinti gyanús számokat egyből blokkolhatjuk is.

Kérjük, támogass bennünket egy megosztással!

Vissza az oldal tetejére