terhesség

6 tipp, ami segít közelebb kerülni az áldott állapothoz

Amikor egy pár tagjai a gyermekvállalás mellett döntenek, egy rendkívül izgalmas, várakozással teli időszak következik az életükben. Ahogy telnek a hónapok, sokan egyre inkább elkeserednek, nem érdemes azonban rögtön a legrosszabbra gondolni: gyakran csak egy kis életmódbeli változtatásra van szükség, ha pedig még így sem sikerül a teherbeesés, orvosi segítséget is igénybe vehetünk. Lássuk, mi segíthet közelebb kerülni az álmaink megvalósításához! 

1. Ismerkedjünk meg a női ciklussal

Ha babát tervezünk, rendkívül fontos az időzítés, hiszen csak a menstruációs ciklus bizonyos napjain lehetséges a teherbeesés. Egy átlagos, 28 napos ciklus esetén az ovuláció a 14. napon következik be, és az ezt követő 24 óra a legtermékenyebb időszak. Mivel azonban a hímivarsejtek akár napokig is képesek életben maradni a női szervezetben, az együttléteket az ovuláció előtti napokra is időzíthetjük. 

És hogy honnan tudhatjuk, mikor jött el a mi időnk? Először is vezessünk menstruációs naptárat, melynek segítségével nagyjából meghatározhatjuk az ovulációs időszakot, ha pedig ennél is pontosabb választ szeretnénk, használjunk minden hónapban egy speciálisan erre a célra kifejlesztett ovulációs tesztet.

2. Törekedjünk az egészséges testsúly megőrzésére

A túlsúly amellett, hogy számos komoly betegség kockázatát növeli, a teherbeesést is megnehezítheti, hiszen ez az állapot – ahogy a túlzott soványság is – hatással lehet a hormonháztartásra és megzavarhatja a menstruációs ciklust. Könnyen lehet tehát, hogy az extra kilók akadályoznak meg minket a teherbeesésben, ezért figyeljünk oda az egészséges étkezésre, mérsékelt intenzitás mellett mozogjunk rendszeresen és törekedjünk arra, hogy a testsúlyunk a testtömegindex (BMI) ajánlott tartományán belül maradjon. 

3. Kerüljük a stresszt

Ezt persze könnyebb mondani mint megtartani, ha azonban a célunk a mielőbbi babavállalás, oda kell figyelnünk a mentális egészségünkre is, a fokozott stressz ugyanis az ovulációra is kihathat. Fordítsunk időt a pihenésre, töltsünk el időt a párunkkal kettesben, esetleg ismerkedjünk meg a jógával vagy a meditációval, így a mindennapokban is jobban teljesítünk majd, ráadásul a teherbeesés esélyét is növelhetjük.

4. Hagyjunk fel a dohányzással és az alkoholfogyasztással

Ezt talán nem is kell mondani, de ha gyermeket szeretnénk, mindkettőnknek oda kell figyelnünk a káros szokásainkra. Mind a dohányzás, mind az alkohol csökkenti az egészséges spermiumok számát, nők esetében pedig nemcsak a teherbeesés válik nehézkessé: mindkét szenvedély komoly fejlődési rendellenességekhez is vezethet. 

5. Kérjünk segítséget

Bár kétségtelen, hogy sok esetben néhány életmódbeli változtatás is elég a sikeres fogantatáshoz, amennyiben legalább egy éven keresztül védekezés nélküli szexuális élet mellett sem következik be a terhesség, felmerülhet a meddőség gyanúja. Ezen idő elteltével már érdemes lehet felkeresni egy asszisztált reprodukciós centrumot, ahol megkaphatjuk a szükséges segítséget. 

Először is teljeskörű vizsgálatokon fogunk átesni, melyek segítségével kiderülhet, hogy pontosan mi a probléma forrása. Több kezelés is létezik, melyek közül orvosunk a számunkra legmegfelelőbbet fogja ajánlani. Inszemináció esetén a spermiumokat közvetlenül a petesejtbe juttatják be, a lombik program során pedig a petefészek stimulációját követően az érett petesejteket méhen kívül, laboratóriumi körülmények között termékenyítik meg, majd ültetik vissza az anyaméhbe.

6. Legyünk türelmesek

A babavárás az egyik legszebb időszak az életünkben, az idáig vezető hónapok, esetleg évek azonban rengeteg frusztrációval járnak együtt. Sokszor akkor is nehezen történik meg a teherbeesés, ha semmilyen egészségügyi problémánk nem áll fenn, ezért próbáljunk meg pozitívak maradni a negatív tesztek ellenére is. Ha eltelt egy év, és még mindig nem jártunk sikerrel, keressünk fel egy szakembert, aki segíteni fog abban, hogy megtaláljuk a számunkra legjobb megoldást. A lombik program segítségével évente több ezer meddő pár valósítja meg álmait, fontos tehát, hogy ne adjuk fel a reményt!

Termékajánló

Flavon Peak immunerősítő

Szibériai Chaga vegán kapszula

Bioaktív kollagén a szépségért

Natúr biotika aktív rost

Calivita Slim testsúly csökkentő

Kérjük, támogass bennünket egy megosztással!

Egészségmegőrzés - Termékajánló

Vissza az oldal tetejére