gyógymasszázs típusai

A legnépszerűbb gyógymasszázs típusok: miben különböznek?

Rengetegen szenvedünk mozgásszervi panaszoktól, amelyeket vagy a hosszú irodai munkanapok során, vagy valamilyen egyéb megterhelő tevékenység miatt sikerült „beszereznünk”. Az orvos által felírt gyógymasszázs-kúra megoldás lehet ezekre a mozgásszervi panaszokra.
Persze nem mindegy, hogy pontosan mi a bajunk és azt hogyan kezeli majd a masszőr. A gyógymasszázs eleve egy gyűjtőfogalom, ugyanis több típusa is létezik. Cikkünkben ezeknek jártunk utána.

Mi a gyógymasszázs és hol alkalmazható sikerrel?

A gyógymasszázs a legősibb terápiás módszerek egyike, a szakember által végzett dörzsölő, simító, gyúró mozdulatoknak hála az adott terület vérkeringése fokozódik, a test elkezdi magát is gyógyítani. A rendszeres masszázsnak köszönhetően lazulnak a görcsös izmok, így a párhuzamosan végzett gyógytorna is könnyebb lesz a páciens számára.

Nem összekeverendő más masszázsokkal, ugyanis a speciális fogásokból álló gyógymasszázst az adott problémánkra orvosi előírás alapján fogja csak végezni a masszőr. Állapotunk jellegéből adódóan van, hogy kisebb-nagyobb fájdalommal jár a masszázs, ez azonban igazából jót jelent, hiszen biztosan hatással vannak testünkre a terapeuta által végzett mozdulatok.

Elő- és utókezelésként egyaránt bevethető, méghozzá olyan problémák orvoslására, mint a reumás megbetegedések, az idegrendszeri panaszok, hát- és nyakfájdalom, keringési gondok, krónikus vénás betegségek, egyes ortopédiai megbetegedések krónikus szakasza, vagy akár hosszantartó ágynyugalom után.

A legnépszerűbb gyógymasszázs típusok

  • Svédmasszázs – az egyik legismertebb típus, mely izom és ízületi panaszok esetén igen hatásos módszer.

  • Reflexzóna masszázs – három alcsoportját különböztetjük meg:

    • Szegment masszázs – középpontjában a gerinc melletti területek szerepelnek, mivel a mozgásszerveink és a belső szerveink is a gerincvelő egyes részeiből kapják az idegi ellátást. A gerincből kilépő idegek masszázzsal való stimulálásával javulás érhető el állapotukban. Érszűkület, isiász, de bél- és epebetegségek esetén is hatékony módszernek bizonyul.

    • Kötőszöveti vagy mélyszöveti masszázs – a technika azon az elven alapszik, hogy a bőrünk területei, a bőr alatti kötőszövet elváltozásai összefüggésben vannak a belső problémákkal, ezért előbbiek speciális masszírozása pozitív eredményt hozhat más szerveink gyógyulásában is. Kötőszöveti masszázs során főleg a derekat, a hátat és a far területét veszik kezelésbe, és nemcsak a fentieket tapasztalhatjuk, hanem javulhat az anyagcsere is.

    • Csonthártya kezelés – a kötőszöveti masszázs egyik speciális formájaként a keresztcsont tájékán célozzák meg a terapeuták, serkentve a bélműködést és befolyásolva a női nemi szervek működését; azonban jó tudni, hogy fájdalommal járhat.

  • Nyirokmasszázs – a nyirokkeringés javítására kifejlesztett masszázsforma, melyet kézzel és géppel is végeznek.

Mikor nem javasolt a gyógymasszázs?

Bár rengeteg esetben bizonyul hatásosnak a gyógymasszázs valamely formája, vannak olyan betegségek és állapotok, amikor különösen ellenjavallt. Ezt egyébként a jó szakember tudni fogja és tájékoztat róla, de nem árt, ha mi is tisztában vagyunk azzal, hogy bőrsérülések és -betegségek, láz, fertőzések, menstruáció, várandósság, szívelégtelenség, daganatos megbetegedés és vérzékenység esetén sem ajánlott.

Kedvenc háztartási gépeink

Tesla Coffeemaster ES400 kávéfőző darálóval

Tesla Robotstar IQ100 Intelligens robotporszívó

Happycall Axlerim Z turmixgép, fehér

Captain Jerky 110 aszalógép

PureLine 600 vízszűrő rendszer

Kérjük, támogass bennünket egy megosztással!

Kedvenc háztartási gépeink

Vissza az oldal tetejére