A téli hideg időben mindenki egy kicsit bezárkózik a meleg szobába és elbújik a világ elől, így minimalizálva azt az időt is, amit máskor társaságban vagy emberek között tölt. A bezárkózás nem feltétlenül van jó hatással mindenki mentális egészségére. Ha azok közé tartozol, akik kissé magányosnak érzik magukat, most hoztunk neked néhány hasznos tippet, hogyan változtass ezen a helyzeten.
1. Ismerd fel a magány érzését
Bár furcsának tűnhet ez a tanács, de ahhoz, hogy változtathass a helyzeten, első lépésben el kell ismerned, hogy magányosnak érzed magad. Sokan azt gondolják, hogy a magány érzése egyenlő a gyengeséggel, és aki magányos, barátok nélkül éli a mindennapjait, azt vesztesnek és kiközösített embernek tartják. Valójában ez egyáltalán nem így van. Meglepően sokan élnek úgy, hogy időről-időre magányosnak érzik magukat. Ha felismered és elismered saját magad előtt a magányosság érzését, akkor eredményesen fogsz tudni változtatni ezen és sokkal jobban fogod magad érezni.
2. Gyűjtsd össze a régi barátokat
Az iskolából, a régi munkahelyedről, a rég elfeledett baráti társaságból gondolatban szedd össze, hogy ki az, akivel szívesen leülnél beszélgetni egy kávé mellett, vagy akivel régen olyan jól éreztétek magatokat együtt. Nem baj, ha éppen olyan emberre/emberekre esik a választásod, akivel hosszú évek óta nem beszéltél, a lényeg, hogy gondolatban gyűjts össze ezeket a rég elfeledett barátokat vagy jó ismerősöket. Ragadj billentyűzetet/vagy telefont és keresd meg őket a Facebookon vagy az Instagramon. Írj mindenkinek egy üzenetet, és kérdezd meg, hogy mi újság vele, lenne-e kedve egy kicsit beszélgetni veled és mesélni, mi történt vele azóta, hogy utoljára találkoztatok/beszéltetek. Ha nem is feltétlenül fog mindenki reagálni az üzenetedre, akkor is jó eséllyel lesz 1-2 ember, aki ugyanúgy kíváncsi rád, mit te rá és akár telefonon, akár személyesen egy kicsit tudtok beszélgetni a régi időkről, az emlékekről és arról, hogy kivel mi újság mostanában, hogy alakul az életetek. Egy beszélgetés a régi ismerősökkel sok jó élményt hoz felszínre és segít kizökkenteni a magányosság okozta lehangoltságból.
3. Keress közösségeket a hobbid segítségével
Ha van valamilyen hobbid, amit szívesen űzöl, legyen szó valamilyen kézműves tevékenységről vagy éppen valamilyen sportról, akkor keress olyan közösségeket, ahol ennek köszönhetően találkozhatsz emberekkel és új ismeretségekre tehetsz szert. Ha nincs olyan jellegű közösség, amihez csatlakozni tudnál, akkor legyél bátor és hozz össze egy csoportot te magad a közösségi média segítségével.
4. Tanulj új dolgokat
Használd ki az egyedüllétet arra, hogy fejleszd magad. Legyen szó nyelvtanulásról, valamilyen tevékenység elsajátításáról vagy éppen egy lakberendezési kurzus elvégzéséről, keress olyan tanfolyamot, ahol valami újat tanulhatsz. A legjobb, ha személyesen tudsz elmenni erre a tanfolyamra, így új emberekkel ismerkedhetsz, de ha nagyon nem tudod összehozni az utazást, akkor akár online tanfolyamokra is jelentkezhetsz. Érdemes kutatni az interneten, mert akár ingyenesen is egészen hasznos és érdekes tanfolyamokra lelhetünk.
5. Legyél önkéntes
Nézz szét a környékeden és keress olyan helyeket, ahol önkéntesként másoknak segíthetsz. Ma már elég sok helyen működik az országban például állatmenhely, ahol szívesen fogadják az önkéntesek munkáját. Vagy például ha értesz egy kicsit a varráshoz és szívesen ütöd el az időd kreatív tevékenységekkel, akkor készíthetsz kis játékokat, vagy éppen játszópárnákat a helyi óvodások számára, aki egészen biztosan örülnek az új dolgoknak és úgy szerezhetsz nekik örömet, hogy közben te is lekötöd a figyelmed a játékok varrása/készítése közben.
Ezek a tippek nem garantálják, hogy minden esetben, teljes mértékben fel tudod számolni a magányosság érzését, de hozzásegítenek ahhoz, hogy egy kicsit kilépj a komfortzónádból és új dolgokat fedezz fel, új emberekkel ismerkedj, ami viszont már egy nagy lépés a közösségi életed kialakítása felé.