homlokzat tisztítása

Miért van szükség a homlokzatok tisztítására, és hogyan végezzük?

A homlokzatok esztétikája több tényező kérdése, de a végső lépést a külső falak vakolása jelenti, amely nemcsak színt ad azoknak, hanem védelmet is nyújt az időjárás viszontagságai, fizikai és kémiai hatások ellen. 

Idővel a legszebb árnyalatú és legjobb minőségű, tartós vakolattal ellátott homlokzat is elszíneződik, hiszen rárakódik a szmog, az esővel érkező homok és más szerves szennyeződések, valamint az algásodást és gombásodást okozó spórák.

Ez nemcsak az épület megjelenését rombolhatja, hanem az élettartamát is csökkentheti, ezért időről időre szakszerű tisztítást, ahhoz pedig a MesterekFutára webshopban kapható eltávolítószereket igényel. Elvégezhető-e házilag is, vagy mindenképp szakemberek segítségét kell kérni? 

Miért fontos a homlokzatok tisztítása?

Egy épület akkor esztétikus, ha a külső falak vakoltak, harmonikus színt kapnak, és a felületük tiszta, nem foltos, nincsenek rajta elszíneződések, nem repedezett. Ezért és a hőszigetelés, az energiahatékonyság miatt is fontos, hogy milyen vakolat kerül a homlokzatra, nem érdemes spórolni rajta. 

 

Azonban a gondos és körültekintő választás ellenére is megjelennek rajta idővel a szennyeződések, a foltok, különösen a nagy forgalmú utak mellett, továbbá az egészségre is ártalmas penész, ezért gondoskodni kell a szakszerű tisztításáról. Így nemcsak visszanyerhetjük a szépségét, de meg is hosszabbíthatjuk az élettartamát, illetve elkerülhető, hogy újra kelljen színezni. 

Hogyan tisztíthatók meg a külső falak?

Különféle eljárások léteznek a homlokzatok tisztítására, mely történhet vízzel, homokkal, szárazon levegővel, illetve különböző vegyszerekkel. A választás minden esetben az adott helyzet függvénye.

Ha időszerű a falakon összegyűlt por, alga és más szennyeződések eltávolítása, és felfrissítenéd az épület megjelenését, de szeretnéd elkerülni a költséges átfestést, az innovatív Ceresit homlokzattisztító termékek gyorsan, egyszerűen használhatók erre a célra. Ezek nemcsak a piszok eltávolításában segítenek, hanem egyben meg is előzik az újraszennyeződést. Ha magunk végezzük, ügyeljünk rá, hogy a felületnek megfelelő megoldást válasszuk!

A tisztítás több lépésben történik, először a szennyeződések eltávolítására kerül sor a megfelelő eltávolítószerrel és magasnyomású mosóval, majd teljes száradást követően egy alga- és gombásodásgátló koncentrátum felvitele. A hatóidő letelte után, kielégítő eredmény esetén a termékcsaládhoz tartozó felületimpregnáló anyagot kell felvinni lehetőleg 2 rétegben.

Mit tegyünk, ha a tisztítás nem segít?

Túlzottan elkoszolódott homlokzatok esetén elképzelhető, hogy a tisztítás nem hoz látványos eredményt, mert az UV-sugárzás a szennyeződések miatt a fal nem egyenletes fakulását okozta. 

Ilyen esetben nem marad más megoldás, mint a homlokzat újrafestése, amely nemcsak lényegesen nagyobb, hosszadalmasabb munka, de jelentős költséggel is jár. Fontold meg a drágább, de tartósabb szilikon vagy öntisztuló vakolat használatát!

Kedvenc háztartási gépeink

Tesla Coffeemaster ES400 kávéfőző darálóval

Tesla Robotstar IQ100 Intelligens robotporszívó

Happycall Axlerim Z turmixgép, fehér

Captain Jerky 110 aszalógép

PureLine 600 vízszűrő rendszer

Kérjük, támogass bennünket egy megosztással!

Kedvenc háztartási gépeink

Vissza az oldal tetejére