A női magazinok és portálok telis tele vannak a gyerekneveléssel kapcsolatos cikkekkel, hiszen – valljuk be – a nők jelentős részét érinti ez a téma. A gyerekek nevelése megannyi kérdést vet fel, és ha meg sem próbáljuk tudatosan csinálni, akkor egészen biztosan katasztrofális bakikba futhatunk bele. Ugyanakkor hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a családban egyedül a gyerekeket kell nevelni.
Manapság ugyanis, amikor a legtöbb háztartásban élnek kutyák is, nem mehetünk el szó nélkül az ebek megregulázása mellett sem. Akinek van kutyusa, az tökéletesen tisztában van azzal, hogy ők is pontosan olyanok, mint a gyerekek. Ezért aztán jogosan merülhet fel a kérdés, hogy vajon velük is épp úgy kell-e eljárni, mint az embergyerekekkel. Mai írásunkban erre keressük a választ!
Működik a kutyáknál is az, ami az embernél?
Először is szeretnénk leszögezni, hogy a Kutyabarát Magazin hasznos tanácsait mindenképpen érdemes folyamatosan nyomon követni, hiszen innen számtalan praktikus, sőt, sokszor életmentő tippet tudhatsz meg. Ezek segítségedre lesznek abban, hogy minél jobb legyen az ebeddel a közös életetek.
Ez vonatkozik az olyan kardinális kérdésre is, mint a kutyák nevelése: nem tudod ugyanazokat a módszereket és elveket alkalmazni, mint a gyermekednél. Ennek pedig azon egyszerű oka van, hogy a kutyád teljesen más gondolati világgal, ösztönökkel rendelkezik, illetve olyan hatékonyan sem tudsz kommunikálni vele, mint a saját gyermekeddel.
Éppen ezért felesleges próbálkozni azzal, hogy ugyanúgy helikopter vagy világítótorony szemlélettel neveld, hiszen nem fog ugyanúgy működni. A négylábúak esetében még szorosabb, még egyértelműbb és még több határra van szükség. Neked kell tudatosan vezetned őt, hiszen ő még “kamaszkorban” sem fogja tudni eldönteni, mikor mehet át az úton és mikor nem.
Teremtsünk helyet arra, hogy kiélhesse magát!
Ezzel együtt azonban az a legideálisabb, ha teremtesz a kutyádnak olyan helyzeteket, ahol jobban kiélheti magát, ahol kicsit hagyhatod, hogy menjen a saját feje után és ő irányítson.
Ezt számtalan módon meg lehet tenni, de az egyik legjobb útja, ha mozgásos-játékos feladatok elé állítod. Ilyen lehet az agility, vagy ha védeni szeretnéd az ízületeidet, akkor a hoopers. Ez utóbbinál ugyanis kimarad az ízületeket nem kímélő ugrálás és éles kanyarok bevétele.
Ismerd meg a kutyádat!
Viccesen szokás mondani, hogy addig voltak elveink, amíg gyerekeink nem lettek, és ez olykor igaz kutyák esetében is. Biztosan mindenki számára ismert mém, hogy az apa a kutyus első napján kijelenti, hogy nem mehet fel a kanapéra, majd eltelik egy kis idő, és már együtt szundítanak az ágyban.
Ezzel csak azt szeretnénk mondani, hogy szép és jó minden, ami a könyvekben írva vagyon, ugyanakkor a saját gyermeked, saját kutyád esetében bátran légy rugalmas, hiszen te ismered őket igazán – a habitusukat, az erősségeiket, gyengeségeiket. Ha ezeket figyelembe véve, a fajnak megfelelő nevelésben részesíted őket, garantáltan büszkén tekinthetsz majd rájuk.