medence tisztítása

Hogyan tisztítsd meg a medencét egy vihar után?

Az időjárás szeszélyes, és minden medencetulajdonos rémálma, hogy egy kiadós vihar után a medence csordultig telik szennyeződésekkel. 

A hirtelen lezúduló eső, erős széllökésekkel párosulva, képes alaposan megváltoztatni a medence vizének állapotát, aminek helyreállítása nem egyszerű feladat. 

Női szemmel nézve pedig talán különösen bosszantó, ha az otthoni wellness nem nyújtja azt a kikapcsolódást, mint amit eredetileg megálmodtál. Nézzük meg, mit tehetsz ilyen esetekben a medence tisztaságának visszaállításáért!

Először is távolítsd el a nagyobb szennyeződéseket!

Egy esős nap után, amikor kimerészkedsz a kertbe, valószínűleg a medencéd (ha nem volt letakarva például a Medence Óriás takarófóliáinak egyikével) tele lesz belehullott levelekkel, kisebb ágakkal és más törmelékekkel. Ez az a pillanat, amikor máris munkához kell látnod: ragadd meg a kézi hálót, és halászd ki a felszínen úszó szennyeződéseket. 

Ha azonnal cselekszel, megakadályozhatod, hogy ezek a törmelékek lesüllyedjenek, ahol már sokkal nagyobb kihívást jelent az eltávolításuk. A medence környékén is érdemes körülnézni, hiszen gyakran maradnak ott is levélhalmok és egyéb szemetek, amelyek a következő szellővel újra a medencében landolhatnak.

Állítsd vissza a víz kémiai egyensúlyát!

Ezt követően célszerű a medence vizének kémiai állapotát is ellenőrizni. A nagy mennyiségű esővíz könnyen felhígíthatja a medence vegyi összetevőit, ami miatt a pH-érték és a klórszint eltolódhat az ideális értékektől. 

Használj egy vízelemző eszközt vagy csíkot, és szükség esetén állítsd be a kívánt szinteket. Alacsony pH-érték mellett pH növelőt érdemes használni, hogy elkerüld az irritációkat és a medence anyagának károsodását. 

Ha pedig a klórszint alacsony, elkerülhetetlen, hogy pótold a hiányzó mennyiséget, különben az algásodás lehetősége fenyeget. Ezen a területen a Medence Óriás kínálata is segíthet, hiszen termékeik között találhatóak különféle vegyszerek, amelyek támogatják a víz kémiai összetételének helyreállítását.

Ne feledkezz meg a medence aljáról és a szűrőrendszerről!

Habár sikerült eltávolítanod a nagyobb törmelékeket, a munka itt még nem ér véget. A finomabb szennyeződések ugyanis könnyen lerakódnak a medence aljára, amit érdemes medenceporszívó segítségével eltávolítani. 

Ezek a modern eszközök megkönnyítik a munkád, és alaposan megtisztítják a medence minden szegletét, még a nehezen hozzáférhető helyeket is. A medence szűrőrendszerét se felejtsd ki: ellenőrizd a patronok állapotát, cseréld vagy tisztítsd meg őket, ha szükséges. Egy jól működő szűrőrendszer garantálja a víz tisztán tartását még egy nagyobb vihar után is.

Keringesd meg a vizet alaposan!

Amint végeztél a fenti lépésekkel, ideje bekapcsolnod a keringető rendszert. A rendszer folyamatos működtetése elengedhetetlen ahhoz, hogy a vegyszerek mindenhová eljussanak. 

Ez a lépés segít biztosítani a víz tisztaságát. Ha homokszűrős rendszerrel rendelkezel, egy visszamosási ciklus is javasolt, hogy eltávolíthasd az összegyűlt szennyeződéseket.

Kislány babaszoba - Termékajánló

Tipi – rózsaszín gyereksátor

Inspio – öntapadós falmatrica

Colores – Gyerekszoba szőnyeg unikornis mintával

Ptit ChefFa játékkonyha gyerekeknek

Doux Reves Mennyezeti lámpa felhő és csillagokkal

Kérjük, támogass bennünket egy megosztással!

Otthon design - Gyerekszoba

Vissza az oldal tetejére