Marilyn Monroe neve máig egyet jelent a régi hollywoodi csillogással és a szépségideállal. Azonban kevesen tudják, hogy a híres színésznő egy olyan szokást is elsajátított a filmjei kedvéért, amely végül életének részévé vált. Amikor 1952 júniusában Monroe a Niagara című film forgatására érkezett a híres kanadai vízeséshez, még nem volt dohányos. Azonban a film kedvéért meg kellett tanulnia cigarettázni, és ezzel fordult egy nagyot a színésznő körül a világ, és végül a női dohányosok ikonjává vált.
A kor kedvenc cigarettáját szívta Monroe
Több forrás szerint a Lucky Strike és a Marlboro voltak a kedvenc márkái. Ezek a márkák akkoriban nagyon népszerűek voltak Amerikában, és gyakran szerepeltek filmekben és reklámokban is. A Lucky Strike igen népszerű volt a 20. század közepén, különösen a dohányzó hölgyek körében. Ez a cigaretta akkoriban a glamour, valamint a hollywoodi életérzés szimbólumává vált. Mondjuk, hogy az ‘50-es évek olyan cigije volt, mint bármely ma népszerű termék a JuicyVapour ecigi kínálatában.
Persze napjaink e-cigarettái teljesen más élményt nyújtanak, mint a hagyományos dohányzás, amely Monroe idejében egyébként teljesen elfogadott volt. Mindenesetre a legendás színésznő azért tanult meg cigarettázni, hogy Rose Loomis-t hitelesen alakíthassa a képernyőn. Kénytelen volt gyakorolni a dohányzást, hogy magabiztosan mutatkozzon cigivel a kezében a jelenetek során. Ez aztán olyan jól sikerült, hogy ráragadt ez a szokás.
Marilyn Monroe és a Niagara film
Monroe karrierje egyik fontos mérföldkövéhez érkezett a Niagara című film forgatásával. A film volt az első alkalom, amikor a színésznő nevét főszereplőként emlegették, és ezzel kezdődött meg az útja a világhír felé. A rendezők és a stúdió ezért is döntöttek úgy, hogy karakterének hitelessége érdekében mindent elkövetnek és még cigizni is megtanítják. Az akkor 26 éves Monroe viszont nem volt dohányos, ezért a forgatás előtt és alatt rendszeresen gyakorolt.
Monroe az akkori General Brock Hotelben (ma Crowne Plaza) szállt meg a forgatás ideje alatt, és gyakran gyújtott rá a hotel 801-es szobájában, amely ma is foglalható. A cigarettázás elsajátítása számára nem volt egyszerű, és a fotósok több alkalommal is megörökítették az első próbálkozásait. A felvételeken látható, ahogy Monroe köhög, miközben próbálja megszokni az új élményt.
A dohányzás hatása Monroe életére
A forgatás végével Monroe nem hagyta abba a dohányzást, és ez a szokás később is megmaradt az életében. Bár a cigarettázást ekkoriban még nem ítélték olyan negatívan, mint manapság, hiszen a csillogás és az elegancia szimbólumaként tekintettek rá. Monroe több filmjében is látható cigarettával a kezében, ilyenek például a Right Cross és a The Seven Year Itch című alkotások.
Egy biztos, hogy a 20. század közepén a dohányzás még a női szépségideál részeként is megjelent, és Monroe volt az egyik divatikonja. A Niagara forgatása után ténylegesen rászokott a dohányzásra, és egész életében folytatta is, sőt egyenesen a védjegyévé vált.