Ismerős az a helyzet, amikor a szekrényed tele van ruhákkal, de ha készülsz valahová, még sincs olyan ruhád, amit szívesen felvennél? Gyakran azért nem akarunk, vagy nem merünk új ruhákat vásárolni, mert azt látjuk, hogy tele a szekrény, pedig igazából nem is hordjuk szívesen a ruháink többségét. Az idő múlásával a stílusunk és az ízlésünk is változik, a ruhatárunk pedig sok esetben meglehetősen nehezen követi le a változásokat. Cikkünkben adunk néhány tippet, amelyeket ha követsz, akkor hatékonyan és egyszerűen rendszerezheted a ruhásszekrényedet és végre mindennek meglesz a helye, ráadásul így készen állsz majd a nyári ruhatárad frissítésére is! 🙂
Kipakolás
Első lépésben minden egyes ruhadarabot, cipőt, ékszert, a gardrób teljes tartalmát pakold ki egy külön helyre, ami lehet az ágy, vagy akár a fotelek is. A lényeg, hogy a szekrényt teljesen ürítsd ki.
Csoportosítás
Második lépésben kezdd el szortírozni a cuccaidat és csinálj három különböző kupacot:
- Biztos, hogy meg akarom tartani, mert szeretem, és tényleg hordom is
- Talán meg akarom tartani
- Nem hordtam az elmúlt 1 évben, valójában annyira nem ragaszkodom hozzá
Az első csoportba kizárólag azokat a ruhadarabokat és kiegészítőket tedd, amelyeket az elmúlt egy évben többször is viseltél és kényelmesek, szereted hordani mindegyiket.
További szortírozás
A „talán” szekció további szortírozásra szorul.
Azokat a ruhákat és cipőket, amelyek ebbe a csoportba kerültek, a következő kérdések alapján szortírozd tovább:
- Tökéletesen jó rám a ruhadarab?
- Kényelmes, szeretem viselni?
- Hordtam az elmúlt egy évben?
- Passzol a mostani stílusomhoz, illik hozzám?
A kiegészítők esetében pedig a következő kérdéseken kell megfelelnie az ékszereknek/táskáknak:
- Illik hozzám, passzol a jelenlegi öltözködési stílusomhoz?
- Viseltem az elmúlt egy évben?
- Van olyan outfitem, amihez passzol vagy igazából nem illik a ruhatáramba?
Ha ezekre a válaszokra egyértelmű igen a válasz, akkor az adott ruha vagy kiegészítő maradhat. Azonban ha több kérdésnél is elbizonytalanodsz, akkor ideje megválnod a ruhától/kiegészítőtől.
A válogatásnál ne szánj néhány percnél több időt egy ruhára, igyekezz gyorsan és határozottan dönteni. Azokat a darabokat, amelyeket szelektálsz, gyűjts össze és adományozd jótékony szervezetnek vagy add le a ruhagyűjtő konténerek egyikébe, így a már nem használt ruháid olyan helyre kerülnek, ahol más még örülhet neki.
Ruhák elpakolása
Ha végeztél a válogatással, a ruhákat rendszerezd szezonalitás és típus szerint. A szezonon kívüli ruhákat rakd a szekrény legmagasabb vagy legmélyebb polcaira, ahová ritkán nyúlsz. Az aktuálisan használt ruhák kerüljenek a középső polcokra, a ritkábban használt ruháknak pedig az alsóbb polcokon a helyük. A legalsó polcra rendszerezheted a cipőket vagy a táskákat, hogy ne keveredjenek a ruhákkal.
A fehérneműket érdemes fiókban tárolnod, de ha nincs fiókos szekrényed vagy komódod, akkor szerezz be néhány tárolódobozt, amelyeket feliratozhatsz is a könnyebb áttekinthetőség érdekében.
Ha kisebb méretű szekrényed van, a táskákat és a cipőket akár a szekrény ajtajára is felakaszthatod belülről egy textilből vagy műanyagból készült cipőtárolóba. Ha pedig az ajtódra nem fér el egy cipőtároló, akkor választhatsz a szekrénybe akasztható rendszerezőt is, amely nemcsak a cipők tárolására, de akár az övek, kisebb táskák és a zoknik tárolására is alkalmas.
Beszerzésre fel!
Ha a kiválogatott kupacok arról árulkodnak, hogy nincs elegendő ruhád a nyári szezonra, akkor ideje a vásárlásnak! 🙂 A vásárlás előtt azonban alaposan térképezd fel, hogy a korábban kiválogatott ruháidhoz milyen stílusú, milyen színvilágú darabokat viselnél szívesen és ezek alapján válaszd ki az idei új darabokat!
Vásárláskor feltétlenül nézz be kedvenc divatshopunkba, a Norenstore-ba, ahol kiváló minőségű, egyedi és trendi darabokat találsz!